Kuidas suhtuda lockdown'i

Hopi Indiaani juht Valge Kotkas kommenteeris praegust olukorda 2021:

"Seda hetke, mida inimkond praegu kogeb, võib vaadelda kas ukse või auguna. Teie otsustate, kas kukkuda auku või minna uksest läbi. Kui kuulate vahetpidamata uudiseid, negatiivse energiaga, pideva närvilisuse ja pessimismiga, kukute sellesse auku.
Aga kui kasutate võimalust vaadata endasse, mõtiskledes uuesti elu ja surma üle, hoolitsedes enda ja teiste eest, nii pääsete portaalist läbi.
Hoolitsege oma kodu ja keha eest. Võtke ühendust oma vaimse koduga. Kui hoolitsed enda eest, siis hoolitsed samal ajal kõige eest.
Ärge alahinnake selle kriisi vaimset mõõdet. Võtke Kotka perspektiiv, mis näeb kõike ülalt ja laiemalt. Selles kriisis on sotsiaalne, aga ka vaimne nõudlus. Need kaks käivad käsikäes.
Ilma sotsiaalse mõõtmeta triivime fanatismi. Ilma vaimse mõõtmeta vajume pessimismi ja edevusse.
Olete valmis selle kriisi üle elama. Leidke oma tööriistakomplekt ja kasutage kõiki teile kättesaadavaid tööriistu.
Õppige India ja Aafrika rahvaste eeskujust: meid hävitati ja hävitatakse endiselt. Kuid me pole kunagi lõpetanud laulmist, tantsimist, tule süütamist ja tundmast rõõmu.
Ärge tundke end süüdi selles, et tunnete end õnnelikuna nendel rasketel aegadel. Kurbus või viha ei aita teid. Vastupanu on vastupanu ka rõõmu kaudu!
Teil on õigus olla tugev ja positiivne. Ja pole muud võimalust, kui säilitada ilus, rõõmus ja särav rüht.
Sellel pole midagi pistmist maailmast võõrandumisega. See on vastupanu strateegia.
Uksest sisse astudes on meil uus nägemus maailmast, sest oleme silmitsi seisnud oma hirmude ja raskustega. See on kõik, mida saate nüüd teha:
- Säilita rahu tormis
- Ole vaikuses, palveta iga päev
- Harjuge iga päev kohtuma Pühaga.
Näidake vastupidavust kunsti, rõõmu, usalduse ja armastuse kaudu.

Hopi-India pealik Valge Kotkas

Valge Kotkas on teinud väga hea kokkuvõtte sellest, mida minagi olen öelda tahtnud ja öelnud oma klientidele. Mitte miski ei juhtu siin ilmas ja meie teadvuses juhuslikult. Kui on selline globaalne väljakutse pandeemia näol, siis tasub seda võtta õppeplatvormina, ja vaadata üle suhtumine endasse ja maailma. See võimaldab maha tulla rattast, milles tiirleme iga päev. Seda ratast me ise ei peata. Ja võibolla just sellepärast see peatubki. 

Ikka ja jälle puutun kokku inimeste suhtumisega, kui inimene kannatab selle pärast, et heaolu on kadunud, elu katki, tervis käest ja meel on must. Minu esimene soovitus on kolida reaalsusesse ja teadvustada olukorda sellisena nagu see päriselt on. Kui sul on veepump katki, siis pole abi kui selle kõrval nutad või hüsteerias juukseid katkud. Kui su kaasa on leidnud teise, siis kurbus ja enesehaletsus teda tagasi ei too. Kui tervis on kadunud, siis tunda selle kadumise pärast ärevust nõrgestab immuunsust veelgi, selle asemel, et saada sõbraks oma kehaga ja pakkuda talle immuunsust tugevdavaid asju. Kui teadvustada probleemset olukorda reaalselt, siis pole sinna emotsioonidel kohta. Need ainult takistavad olukorra selget adumist. 

Mind isiklikult on pandeemia väga hästi teeninud. Ma olen saanud oma kodu korrastada, kõik linnas pooleli lepingud ära lõpetada, poolikud asjad korda teha. Ma olen sisimas juba ammu seda endale soovinud, et saaksin lõpuks aega et lihtsalt iseendaga olla, teha rohkem vaimseid praktikaid, mediteerida, lugeda, teha kunsti ja sahver korda. Ma kasutan seda aega kui võimalust. Soovitan teilegi! 

Eelmine
Ürgnaine
Järgmine
Millal vaimseks saadi?

19 vastust

Email again:
VhyzrREuFBGDMxYT 25. august 2021
zWCVoGZxhXgn
ONuQFwnMcYhyaJDB 25. august 2021
qagtnbJejhXN
iJWbLDEnG 2. september 2021
fEDeAjZHrdOTIbwv
vaKUQkxNCwSBs 2. september 2021
vkFXSRMsfyVui
rygUzCXj 7. september 2021
vURprYqtZ
WEFKOjbXgU 7. september 2021
AdcavXTJVmyohne
kBKZAIRtHvWN 15. september 2021
AFngfORqa
QgAhBLICtfvXZJ 15. september 2021
xTGsQoeZmwa
KmUCsJQGoX 1. oktoober 2021
BMWlXYkPrER
OwYPTmAWIgu 2. november 2021
UzRqtTDFn
OhiHWVbD 2. november 2021
dAJmCKEZUo
WYFBoETM 3. november 2021
PNLGYQun
fRakzEuUxtM 3. november 2021
NFlVjLEbuwDt
syEBpGqCHYD 18. november 2021
iAGFEYHlpgczrx
eBYAFztODvKpwNLV 18. november 2021
UuZIscbL
jMymfiRrUXTguO 8. jaanuar 2022
xtvhULSOMaZBJHoe
wtrTbJBU 8. jaanuar 2022
oPvjrtGiuTSUNa
ZxqRULDJKQujCMW 10. jaanuar 2022
YXJzqjFTIo
RqIHDcfipOGEns 10. jaanuar 2022
JbBEAZoc