Tagasiside


Kliendid Elinast

"Alustan siis sellest, et see, mille pärast ma tulin, on just-kui kadunud. Selles osas, et ma ei taju hetkel tegelikult üldse enam stressi, kõige tobedamad ja raskemad hetked, mis vastu jalutavad panevad hoopis suunurgad ülespoole. Näiteks suhete mured, rahaline olukord, kuidagi nagu lihtsalt laheneb nii, et ma ei pea ennast katki muretsema. Ma ei hakka näiteid toomagi, ütleme lihtsalt nii, et depressioonivabalt on vist tunduvalt kergem seda rada tatsata.
Lisaks on ka paljud mõtted leidnud mingi oma nurga, kus istuda. Ei söösta enam pimestavalt mingid hallid mõtted peale ja ei hakka allutama. Kuidagi oleks maailm nagu valgem ja arusaadavam. Kahjuks/õnneks, on seal ka omad murekohad, kuna ma ka varem ei ole hinnanud mateerijat, siis hetkel on see veel rohkem vildakil :)

Ma küll olen mõtestanud maailma enda jaoks kogu elu, kuid hetkel on see lihtsalt palju selgem, saan kuidagi nipsust asjadest aru. Vaatasin muidugi siin ka paar filmi veel kõrvale, et võibolla teatud asjadest veel rohkem aru saada. Mis omakorda paneb mind korda kaks päevas mõtlema selle üle, et kahju, et ma täiesti "minna ei lasknud" ja see miski kontroll ikka nagu peal istus, ei tea, võibolla siis mõni järgmine kord.
Aga hetkel pean ma tõdema seda, et minu maailm on küll hoopis teistes värvides, loodetavasti ei kesta see vähe aega, proovin igatahes endale võtta sellest maksimumi ja end ümber kodeerida selleks, kes ma võiksin "vaikimisi/ by default " olla". /Lauri S (süvarännakul osalenu). 

"Soovisin rohkem selgust oma lapsepõlves toimunule ning avastada uskumusi, mis mind piiravad. Tundsin ennast kogu seansi vältel väga mugavalt ja mõnusalt. Sain rääkida paljust ning Elinalt küsida tema kogemuste kohta. Jõudsime ka nii mõnegi mind piirava uskumuseni. Lahkusin seansilt kergemana ning positiivsemalt meelestatuna. Kindlasti soovitaksin teistele! Kui soovid enda kohta rohkem teada saada, väga mõnusas ning turvalises keskkonnas siis mine kindlasti Elinaga kohtumisele!" Ian A. 

"Elina õpetus: ootustest vabanemine - see on tervendanud kõiki minu suhteid." Marika V. 

"Läksin Elinaga kohtumisele, sest oli erinevaid korduvaid muresid lähisuhetes. Olin kümme aastat aastat kestnud söömishäiretest "kaine", aga selle alt hakkasid kooruma "haiget" tegevad emotsioonid ja mustrid, mida ei osanud täpselt tuvastada ega lahendada ise või lähedaste abiga. Võib öelda, et olin emotsionaalselt häiritud, kaoses tihti ja elukvaliteet ei olnud stabiilne.

Eelkõige sain Elinalt tuge mõistmaks, et ma võin oma emotsioone tunda ja nende teadlik kogemine on ka lahendus/ vastus, kuidas ise oma elukvaliteeti ehitada ja mõtestada. Sain tuge olla "ise olemas" ja jälgida oma "mina" mõnusa põnevusega - selle asemel, et ärevusega teiste inimeste ootustest elatuda ja lakkamatult pettuda teistes. Tänu Elinale sain kiiresti selgeks, kuidas loome illusioone, et kibeda olevikuga toime tulla, kus on illusioon ja mis "päriselt" on. Õppisin julgema enda tundeid kogema, väljendama ja küsima küsimusi, mis mulle on olulised. Ehk sain teadlikumaks oma vajadustest. Avastasin kui palju lihtsam on elada! Ja et olevik ei ole kibe üldsegi!!

Samuti oskas Elina suunata vaikselt otsa vaatama kohtadele/sündmustele/inimestele, mida ma ise ei osanud oma jutuvada seest eristada.

Esmakohtumisel sain Elinalt soovituse minna perekonstellatsiooni - mis oli omaette väärt ettevõtmine ja mis imeliselt töötas. Imestasin, et Elina ei hakanud kohe järgmisi kohtumisi meile kokku leppima vaid saatis mu hoopis mujale ;) siis teadsin, et sellise terapeudi juures soovin käia.

Elina on kiire taibuga, suudab koheselt kaasa elades ka tagasisidet anda ning loob usaldava sooja õhkkonna. Minu jaoks oli see tagasiside koht võtmeküsimusega, et alguses üldse hakata aru saama, mis on "normaalne" ehk tervislik ja mis mitte minu maailmas. Elina tõi näiteid enda elust, mis lähendas kontakti ja andis mõista, et ta ei räägi niisama sõnu. Oli tunda, et ta on ise "oma dzunglis teed rajanud ja lõvisid paitanud", et minu deemonite taltsutamisel on temast suur abi. Oluline tugevus Elinas minu jaoks on kiirus - vähese ajaga saime väga kaugele." Karin T. 

"Eneseaustus ja täiesti uus tasand enese armastamises. Nüüd näen selgelt kui piiratud oli minu perspektiiv elule enne Elinaga kohtumist. Piirangutest lahtilaskmine on toonud mu ellu tüüne meelerahu". Kaia L.

"Läksin Elinaga esimesele kohtumisele 2012. august eneses vallutava melanhoolsuse, paanilise kurvameelsuse, hüljatus- ning ebaõiglustundega. Samuti tundsin, et olen sattunud lõputule kannatuste rajale, olles täielikus segaduses, kes olen mina ning mis mu elus toimub. Kogesin ka seda, et ma ei jaksa elus enam rohkem kannatada. Soovisin nii väga olla mina ise, olles õnnelik, tänulik, särav, elav, kogev, tunda sisemist rahu ja kohalolekut. Läbi oma võrdlemisi noore elu olin tundnud end kaugena oma keskmest ning kogenud palju emotsionaalseid kõikumisi ning enne esimest korda Elina juurde minemist olin aasta jooksul elanud läbi hulgaliselt emotsionaalselt ülevoolavaid ja traumeerivaid sündmusi seoses partnerluse ja isikliku eluga.

Mäletan esimest Elinaga kohtumist selgelt. Juba esimese korraga sain kogeda uut ning neutraalset sisemist perspektiivi enda ning oma elu osas. Vabanesin justkui koormast, mida olin terve elu kandnud, arvates, et see ongi ainuke viis eluks ning et see ongi nn normaalsus. Elinal on väga vilunud oskused protsesse juhtida ning juba esimesel korral tundsin, et meie vahel on täielik usalduslik side ning mis iganes on täna siin, on teretulnud. Esimesel korral taipasin, mis on minu nn pagas, millega siiani läbi elu rännanud olen ning väga selgelt kerkisid ülesse mustrid, mis mus ja mu elus aktiviseeruvad. Kogesin suurt sisemist nihet enda arusaamade ja uskumuste osas, taibates, et minus toimuv ongi see, mis maailmalt mulle tagasi peegeldub. Tänaseks olen Elinaga kohtunud lugematu arv kordi ning läbi tema juhitud protsesside olen leidnud sügavaid äratundmusi seoses enese, maailma ning eluga. Koostöö Elinaga on olnud justkui põnevusrohke rännak läbi enese ning mu maailmataju. Nimetan Elinat üheks oma esimeseks nn Õpetajaks, keda oma ellu väga soovisin ning olen südamest südamesse tänulik kõigele ja kõigile selle võimalikuks saamise osas.

Paljud, kes mind läbi aastate on tundud, on mulle öelnud, et olen väga palju muutunud elujaatavamaks, rahulolevamaks, rõõmsamaks, säravamaks, enesekindlamaks, avatumaks, siiramaks jne ning kirjeldanud minust kiirgavat kui juskui midagi müstilist ning neile kättesaamatuna tunduvat. Ja seejuures on nad ka küsinud, et mis on need elumuutused, tänu millele ma nii elukirglik olen. Ja kui olen neile lühidalt rääikinud, et alustasin oma sügavamat sisemist teekonda 2012. august Elina uksest sisse astumisega ning alates sellest hetkest olen mina, mu elu ning mu maailmataju kirjeldamatu positiivse muutuse teinud ning see rännak jätkub iga päev. Siis see sära, mis mu silmist kiirgab, ongi see, mis ma neile nn ütlen. Follow your heart - live, love and shine! :) Ja need, kes on tundnud, et soovivad ka sarnast elukirge kogeda, on leidnud oma tee Elina juurde ning olnud alati rahul ning tänulikud." Mari P. 

"Mul on olnud lõbusam kui kunagi varem. " Merle R.

"Mõistan, et olen alati kulgenud vaimse kasvamise teel. Ma ei ole sellest varem teadlik olnud." Karoliina K. 

"Ma ei tunne ennast enam üksikuna ja ei karda olla see kes olen. Elu saab elada depressioonis lõputu kannatusena, kuid ka kestva rõõmu ja väe väljendusena. Aitäh Elina, et näitasid mulle teed minu enda hingeavarustesse!" Madis T.

"Tunnen, et olen lõpuks ometi koduteel. Kõik on arusaadav ja ma tean vastuseid oma küsimustele. " Anne V. 

"Ma õppisin nägema probleeme ja takistusi ärgitusena kiiremaks kasvuks. See on kardinaalne suhtumise vahe negatiivselt meelelaadilt positiivsele avatud meelelaadile. Ja siis ma veel imestasin miks mu soovid täide ei lähe, või miks juhtub aina seda mida ma kõige vähem soovisin. Eestlaste baasuskumus: "tahad head, saad ikka s...a vastu pead" on haletsusväärne nali enda elu arvelt. Nüüd tean, et kõike ei tasu 100%-lt enda tõeks võtta, mida mulle elu jooksul sisendatud on. Oma tõe ja tee leidmine on vastus kõikidele elu jooksul painanud küsimustele. See on lahendusele orienteeritus. Aitäh!" Laura K. 

"Need sessoonid õpetasid mulle julgust lasta inimestel olla nemad ise, ning toetada neid nende õppetundide läbimisel, selle asemel, et püüda neid nende õppetundidest säästa, või teisi muuta." Maarika S. 

"Elina õpetas mind sõna otseses mõttes tervisikult suhtlema. Tean nüüd, et teiste muutmise sov on tuuleveskitega võitlemine. Selle asemel tegelen nüüd hoopis oma enda vajaduste teadvustamisega, ning oma suhtumise muutmisega. See on ainus asi, mis tõi lahenduse mu aastaid kestnud näiliselt lahendamatusse perekonflikti. Olen väga tänulik abi ja hea nõu eest!" Olle T.