Mis põhjustab vananemist?

Uurijad on avastanud, et mõttemustrid mõjutavad telomeere (raku DNA olulisi osasid), ning sellega meie elu ja tervist. Nobeli preemia võitnud teadlane Elizabeth Blackburn ja psühholoog Elissa Epel selgitavad, et telomeeride lühenemine on otseses seoses vananemise kiirusega.

Telomeerid mitte ainult ei rakenda DNA koodi käsklusi, vaid sõna otseses mõttes kuulavad meid. Nad jälgivad kõike mida teeme ja kuidas reageerime, ning on neli põhilist mõttekäiku, mis kahjustavad telomeere olulisel määral.

Küüniline vaenulikkus ja pessimism on leitud olevad kõige ebatervislikumad telomeeridele. Samuti on telomeeridele ebatervislik tunnete ja mõtete allasurumine. Teate ju isegi: "ära mõtle sinisest elevandist"! Mõtlemine tegevuse ajal millestki muust, kui sellest mida teeme, on ka see üks olulisi ebatervislikkuse põhjuseid.

Seega pikemad telomeerid tähendavad pikemat eluiga, ning seda saame ise oma suhtumisega otseselt luua ja kujundada. Vanade kahjustavate mõttemustrite kõige efektiivsem transformeerimine on läbi hoiaku muutmise - kujundades oma hoiak tunnete ja mõtete suhtes ümber neutraalseks: see on vaid mõte/tunne.

http://ideas.ted.com/could-your-thoughts-make-you-age-fast…/


Eelmine
Hüljatuse taak
Järgmine
Mesinädalatest usalduskriisini

Vastused puuduvad

Email again: