Blogi

Empaatia ja ülitundlikkus

Mis vahe on empaadil ja ülitundlikul nimesel?

Aina enam räägitakse ülitundlikkusest, ning paljud inimesed leiavad neid jooni enestel. Olen märganud, et ülitundlikud ja sensitiivsed inimesed pannakse ühte patta empaatiaga. Ma leian, et neil kahel tüübil on mitmeid sarnasusi, kuid ka fundamentaalseid erinevusi, ning püüan seda selgitada.

Loe lisaks

Psühhedeelse teraapia konverents

Augustikuus on tulemas maailma tipp-psühholoogide ja -terapeutide konverents, mille fookuses on psühhodeelikumide kasutamine teraapias. Muidugi on muistse aja psühholoogid - šamaanid seda iidsest ajast teadnud ja kasutanud, kuid meie moodsa ajastu teadushimulistele on see teema hakanud pakkuma aina enam huvi. Sestap on psühhedeelikume (vs narkootikume) ning nende toimet inimteadvusele hakatud põhjalikumalt ja laialdasemalt uurima. Käes on maailma juhtivate teadlaste aeg oma uurimistöid avalikustada augustikuisel konverentsil. 
Loe lisaks

Paljude vaimsete häirete põhjus on spirituaalne avanemine

Meie ühiskonnas on laialt levinud vaimsed probleemid ja emotsionaalsed kriisid sageli spirituaalse avanemise märgiks. Traditsioonilistes ühiskondades, kus on levinud šamanistlikud praktikad teatakse, et spirituaalsele ehk hingelisele ärkamisele eelneb pikk häirituse periood, mis võib tuua kaasa kannatusi, luulusid, emotsionaalseid kõikumisi ja visioone, mis ei ole mõistetavad enamusele inimestele. Selliseid kogemusi läbi elavaid inimesi meie ühiskonnas püütakse ravida farmakoloogiliselt kuni suletud uste taha lukustamiseni välja. Kuid see, mida kriise läbi elavad inimesed vajavad, on teiste inimeste tugi, ärakuulamine, tingimusteta mõistmine ja toetus. Need ei ole mitte inimese individuaalsed probleemid vaid vaimses kriisis vaevleva ühiskonna peegeldused, mis avalduvad tundlikuma psüühikaga inimestes. Sageli on nende puhul tegemist šamaanide, peentasandil töötavate terapeutide ja oma teed otsivate tervendajatega. Selle asemel, et neid arvukate diagnoosidega ühiskonnast eraldada, vajavad nad hoopis abi, et siis ärkanuna abistada teisi. 
Loe lisaks